|
Mostanság futószalagon érkeznek a különböző erotikus, csajozós, randizós játékok, így épp itt volt már az ideje annak, hogy kedvenc simjeink is kirúghassanak a hámból. Irány tehát az éjszaka – csak arra ügyeljünk, ne keverjük a szezont a fazonnal...
A rutinosak persze sejthették, hogy a nem is tudom, hány kiegészítőt megélt The Sims után a második generáció alapjátéka sem ússza meg "segéderők" nélkül. Az egyetemi élet örömeit és viszontagságait már meg is tapasztalhattuk, most pedig a koktélbárok, éjszakai mulatók és bowlingpályák kemény világában kell helyt állnunk. Nehéz meló lesz, de valahogy csak megküzdünk vele :) ...
Rekreációs parktól a karaoke-diszkóig
A mostani kiegészítő címe (Éjszakák, avagy angol eredetiben: Nightlife) kicsit becsapós, ugyanis szó sincs arról, hogy nappal nem használhatnánk ki a játék kínálta újdonságokat. Furcsa is lenne egy kizárólag éjszaka üzemelő közpark, netán egy bevásárlóközpont. Mazochisták meg is számolhatják, én speciel elhittem a dobozra írt szöveget, miszerint 31 különféle szórakozóhely vár ránk, no és persze kedves barátainkra, barátnőinkre. Merthogy a lényeg most pontosan azon van, hogy minél nagyobb baráti társaságot építsünk magunk köré, s az sem probléma, ha közülük a szemrevalóbbakkal olykor egy-egy külön randira is sort kerítünk.
Ennek megfelelően simünk életcéljai között feltűnik egy újdonság: a szórakozás. Éljen! A sok munkamániás, családcentrikus, rendszerető mintapolgár után végre nevelhetünk egy igazi pernahajdert, aki csak az élvezeteket és a haveri társaságot keresi. A hedonisták számára persze új eszközök, játékszerek is dukálnak, nincs is hiány ilyesmiből a kiegészítőben: pókerasztal, fénykép-automata, karaoke-berendezés, keverőpult, diszkólámpák, hogy csak néhányat említsünk.
Érzelmi szálak
Bár nem kizárólag a csajozásról/pasizásról szól a játék, azért az egyik leghangsúlyosabb része az Éjszakáknak a párkapcsolatok kialakítása. Ennek megfelelően szépen bővült, mélyült a témakörrel kapcsolatos rendszer. A városban lófráló simek bármelyikével szóba elegyedhetünk, de komolyabb dolgokat csak olyanoknál tudunk elérni, akik valamiért szimpatizálnak velünk. A program figyeli a két sim életcélját, személyiségi jegyeit, illetve csillagjegyét (no, ebbe azért bele lehetne kötni...) (azt hiszem, a Sims 2-ben kissé magas a nőnemű fejlesztők aránya, ők ugyanis hajlamosabbak jobban hinni az ilyesmiben :) – Bad Sector), s amennyiben úgy látja, passzolnak egymáshoz, akkor a kapcsolatteremtés is sokkal gördülékenyebben megy majd.
Magához a hódításhoz is kapunk némi friss muníciót, hiszen egy körültekintően megválasztott pillanatban felkérhetjük lassúzni álmaink asszonyát, majd különböző manőverekbe kezdhetünk, úgymint: fej ráhajtása a vállra (mármint a nőére, nem a sajátunkra), tenyér lecsúsztatása a fenékre (szintén a partner hátsójára tessék gondolni), illetőleg a ritmikus dülöngélés közben el is csattanhat az a bizonyos első csók.
Randivonal
Természetesen a legjobb és leggyorsabb módja annak, hogy elcsavarjuk valakinek a fejecskéjét, az az, ha elhívjuk randizni. Ezt általában telefonos egyeztetéssel tudjuk lebizniszelni, de előtte nem árt, ha már váltottunk két szót (a két szóba nem számít bele a "hello" és a „szia” ). Ha zöld lámpát kapunk a célszemélytől, akkor már csak azt kell eldönteni, hogy bekocsizzunk-e a citybe, avagy pecóra jöjjön az áldoz… izé… a szerencsés kiválasztott. Mindkét változatnak megvan a maga előnye és hátránya. Például akkor ne erőltessük a lakásos megoldást, ha halomban áll a mosatlan a konyhában, a vécé nem működik (és egyébként sem takarítottuk már pár hónapja) (hehe, ismerős a szitu – Bad Sector), s a legromantikusabb dolog, amit a négy fal között művelhetünk, abban merül ki, hogy bedobunk egy mirelitpizzát. A számtalan szórakozóhely csábító, de ott néha sokat kell fizetni, ráadásul rengeteg "zavaró tényező" (volt barátnő, táskával verekedő öregasszony stb.) merülhet fel.
Bárhol is lesz a randi, a megérkezést követően kőkeményen elkezd ketyegni az óra, s nekünk mindent meg kell tenni, hogy partnerünk jól érezze magát. Ezt az úgynevezett randi-mutató jelzi, amelyen különböző szinteket jelöltek be a drága fejlesztők. Egy magasabb szint elérésekor további perceket kapunk, azaz egy lehetőséget, hogy néhány akcióval még feljebb tornásszuk a hangulatot. Rendkívül bosszantó tud lenni, amikor már csak egy cirógatás és egy romantikus csók hiányzik ahhoz, hogy álomrandinak lehessen minősíteni a találkát, ám nekünk sürgősen meg kell nézni a nagy fehér kagylót, különben szétrobban a húgyhólyagunk. Persze pont ez a jó a Simsben, mindig ki kell sakkozni, mire fordítunk időt, energiát. A lustábbak meg forduljanak a szolgálatait készségesen felajánló, boszorkánynak álcázott vasorrú bábához (bővebben lásd keretes írásunk).
Haveri körben
Kár lenne eltagadni, hogy bármennyire is frankó dolog a randizás, azért néha kifejezetten jólesik lerázni magunkról a női lélekkel kapcsolatos problémahalmazt, s durván elhajlani a város legbetegebb arcaival, akik – mit tesz isten… – történetesen a haverjaink. Szerencsére az Éjszakák legalább annyira szól a baráti összejövetelekről, kocsmázásról és hasonló kellemes dolgokról, mint amennyire a partnervadászatról. Barátokat ugyanúgy szerezhetünk, mint ahogy potenciális jövendőbelit: beszélgetni kell, tréfálkozni (pl.: - wazzup dope? – f*ck u n00b... - ender), felhívni őket hébe-korba. A különbség az, hogy a nyelves puszi opciót visszafogottabban kell bevetni :P.
Lemehetünk lazulni a legjobb barátunkkal egy bárba, de sokkal izgalmasabb, ha csoportos összejövetelt szervezünk. Gondoljatok bele, mennyivel klasszabb dolog 8–10 ember előtt leégni egy bowlingpályán, mint a tegnapi focimeccsről társalogni félrészeg barátunkkal egy sötét kocsmában! A parti természetesen lehet nálunk is, de ilyenkor jól gondoljuk meg, mire vállalkoztunk, mert a sáskajárásként érkező banda még meg is sértődik, ha nincs elég szórakozási lehetőség a kérónkban – nekünk meg marad a takarítás, no meg új barátok felhajtása. A baráti összejöveteleken egyébként hasonló tornamutatványra kényszerülünk, mint a randikon, azaz időre kell újabb és újabb tetszési szinteket elérnünk, feltéve persze, hogy nem a város lúzere címre hajtunk.
Kicsit kocsi...
Mivel rengeteg helyre kell eljutunk, ha az éjszakai élet császáraként akarunk tündökölni, kapóra jön a vadiúj lehetőség, miszerint immár kocsit is vehetünk. Ha sűrű a naptárunk, mindenképpen jobban jövünk ki, mintha állandóan taxit hívogatnánk. Ráadásul egy sportkocsival még a nőszerzés is könnyebben megy :P. Azért ne gondolja senki, hogy mostantól kedvére válogathat a BMW-k, Mercik és Alfa Romeók között, mindössze arról van szó, hogy öt különböző típusú verdából bökhetünk rá a nekünk kedvesre. Na jó, a színébe még beleszólhatunk, de ezzel tényleg kifújt a variációs lehetőségek listája. Majdnem elfelejtettem megemlíteni, aki gépjárműre vágyik, az előbb csináljon magának egy kocsibeállót, mert "Ámerikában" – és a játékban – e nélkül elképzelhetetlen az autóvásárlás.
A tényleges, felsorolható újdonságok köre ezzel nagyjából le is zárult (bár a vámpírokról még nem szóltunk, de róluk úgyis külön dobozban olvashattok :P), talán még annyit érdemes hozzátenni, hogy a zenei betétek egy része kellemes hangulatot teremt az esti ereszdelahajadhoz. A grafikával kapcsolatban ugyanez nem mondható el, gyakorlatilag az alapjátékkal megegyező színvonalat kapunk, esetleg a diszkós fényjátékokat említhetnénk fícsörként – de ehhez azért erős jóindulatra volna szükség, abból meg most éppen kifogytunk. | |